Žijeme v nejlepších časech

Žijeme v nejlepších časech

Opravdu, myslím to vážně. Žijeme v nejlepších období. I přes strach, který nám vnucují “tajemné síly” prostřednictvím médií, žijeme v dostatku, přebytku a ve velkých sociálních jistotách.
Jasně, pokud bude číst tento článek člověk, co je zrovna bez práce a nemá domov, nebo babička či dědeček, kteří zažívají státní nespravedlnost v přerozdělování důchodů, tak se mnou souhlasitnejspíš nebudou. Dívám-li se však na společnost s nadhledem – oproštěn od osobních problémů – musím jednoznačně deklarovat, že současné období je obdobím zlatým.

Nezoufej a žij

Zoufání je vůbec největší překážka, která člověku brání žít šťastný a vyrovnaný život. A PŘESNĚ TO CHTĚJÍ ony “TAJEMNÉ SÍLY”, které znovu a znovu povzbuzují strach, aby se člověk bál, zoufal si, projevoval nespokojenost a hlavně, aby nepřijímal to, co je. Kdo má strach, brání se – nežije.
Je to prosté. Zbaví-li se totiž člověk strachu, zbaví-li se pocitu ne-jistoty, stane se člověkem jistým – sebe jistým. A to by byl průser, kdyby lidé byli zničeho-něco sebejistí. Sebe jistého člověka nelze lehce manipulovat. Není možné ho svázat emocemi a projevy svazující loajality k někomu či k něčemu.

Nepodlehnout hlouposti

V knize Mysterium zrození píšu o programu “Hloupost”, který je nahráván do lidí hned, jak začnou rozumět slovům. Program hloupost je programem davovým – skupinovým, kde se taky nejvíce projevuje. Dav je prostě hloupý a nechá se lehce opít rohlíkem (nebo koblihou). Řekněte mi, co kdy dopadlo dobře, jak si představoval dav?
Součásti programu hloupost je zatemnění smyslů a citů, a to je taky důvod, proč jinak čistá mysl, nemůže dobře pracovat s informacemi zvenčí. Lékem je tedy zabývat se nejdříve jasnými smysly a city – třeba koncentrací.

Žijte vědomě

Těžko bojovat s mocipánem, těžko. Boj je jen další barvou, přebarvující smysly a mysl člověka jako velikonoční vajíčka. Bojovat proti něčemu nebo někomu, nepřinese dobrý výsledek, boj produkuje jen boj a strach.
Žít vědomě znamená žít bez boje, s vědomím dokonanosti. Ani za vědomí není třeba bojovat – stačí být jednoduše pozorný a začít smyslem – jedním smyslem. Stačí pozorně se věnovat jednomu smyslu 5 minut denně. To boha – tě stačí.
Jednoduše si vybrat jeden smysl z pěti (zrak, sluch, čich, chuť, hmat) a pozorně ho užívat po dobu pěti minut. Pozorovat smysl, pozorovat mysl a uvědomovat si, že vše je pozorováno. Pět minut. Každý den, 5 minut. Nic víc.

Dále čtěte:  Rozhovor s Alžbětou - Cestou necestou, cestou k sobě

O dobrých časech a o nutném vývoji, mluvím

Třeba v rozhovoru se Sandrou Procházkovou pro Knicentrum.cz, v rámci besedy v Domě knihy v Ostravě, 7.3.2018, na který se určitě podívejte

 

Prosím sdílejte - lajkujte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *