Najdu již brzy toho pravého muže na celý život? (Martina)

Najdu již brzy toho pravého muže na celý život? (Martina)

Děkuji Martino za otázku. Děkuji vám Martino za víru. Děkuji vám, za to, že jste.

Vnímám vaši otázku z několika rovin. Jedna se mě ptá na budoucnost, na věštění s nadějí, že vím, co se děje v budoucnosti a poskytnu tzv. zaručené informace. Ano, je možné vidět budoucnost, má to však háček. Existuje nespočet možných budoucností a je mnoho proměnných, které vše ovlivňují.
Bojte se věštců a zároveň jim odpusťte, že neví, co činí. Možná nahlížejí do budoucnosti, ale jen do jedné z mnoha, a to ještě s možnými proměnami. Chybou pak je vyslovovat, co se může změnit. Tudíž i můj vyslovený pohled do budoucnosti někoho jiného, je stejný jako napsaná čísla na tiketu do loterie. Vše je možné a tak jen koukám, která z budoucností právě je.

Z tohoto pohledu mám tedy jen jednu odpověď: „Vše je možné“

Vnímám vaši otázku také jako zoufalství po nenaplněné touze provázené pocitem chybějící součásti a tím zranitelnosti. S touhou po jednotě, sounáležitosti. Vzhlížení do budoucnosti. Naděj jako přikrývka strachu bývá průvodcem odvedení pozornosti od současnosti. Sem je třeba se vrátit, ať už cestujeme kamkoliv.

Odpovídám tedy i z tohoto pohledu:  „Odpuštění může být cestou. Odpusťte si, že jste zatím pravého muže na celý život nenašla. Odpusťte si, že jste zatím nenašla, co hledáte. Zaměřte se na řeč vašeho těla, buďte k sobě láska-vá. Odpouštějte si a milujte se. Věřte v sebe a vaše víra vás uzdraví.“

Vnímám otázku i z pohledu zkušenosti, návyků i hodnocení. Kdo určil jak má vypadat ideál? Kdo stanovil dokonalost?  Jak schází on, jak schází ona. Který je pravý a který ne? Zkušenost a její boj s nadějí. Ring volný – Dnes: budoucnost vs. historie.
Jak si vybrat partnera, když neznám sebe? Z historie a zkušeností vycházím. Porovnávám, co se mi líbilo a co ne. Vidím-li svůj žal, snad měnit chci, vždyť i židli přisunu ke stolu. Naháním, co jinde je, jak šachy skládám ke své libosti či nelibosti. Však strach ze stejného, co odmítám, je autoritou. Pevná to zeď, pevná to obrana.

Povím vám tedy o míru: „Ne-boj je odpovědí. Hradby mají dvě stěny. Jedna brání před rubem, druhá líc střeží. Zbořte hradby, zahoďte zítřejší naděj, vytáhněte zátku lásky a pusťte již dnes do okolí svou zprávu, že milujete. Již teď milujte muže, ne ve snu, ale skutečně. Milujte ho jak jen můžete. Bez podmínek, bez představ. Nedržte svou lásku uvnitř, neduste ji. Vždyť i tlakový hrnec jednou otevřeme. Milujte teď, bez konce. Věřte, že milujete nekonečně jako on nekonečně miluje vás.“

Všechno je možné Martino

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *