Tip na duchovní cvičení: Vnitřní psaní

Tip na duchovní cvičení: Vnitřní psaní

Vnitřní psaní a uvědomění

Mám pro vás tip na duchovní cvičení pro uvědomění si sama sebe – vnitřní psaní. Právě píšu další řádky do knížky s názvem Mysterium života – Klíč k vědomí, a jak to tak při psaní u mě bývá, pečlivě vnímám vše kolem, skrze sebe.

Ponořen do hloubi, užívám si pohledu do knihovny informací. „Úžasné cvičení“, uvědomuji si náhle. Psaní je samo o sobě úžasným duchovním cvičením vnitřní koncentrace a vjemů. Doporučuji vám tedy milí poutníci, čas od času usednout a psát, očemkoli, třeba o poutníkově cestě.

Můžete psát, co vás jen napadne a přitom vnímat sebe, vnímat vše uvnitř vás. Koneckonců, můžete psát právě o tom, co se ve vás děje. To doporučuji hlavně ze začátku.

Psaním a vnitřní koncentrací na děj, se dostanete do zajímavého fyzicko-duševního rozpoložení, tj. vykonáváte činnost (psaní), současně se koncentrujete do sebe a současně o tom píšete.
Chcete-li, vyzkoušejte to. Těším se na vaše zprávy a komentáře.

2 reakcí

 1. 31.03.15 v 13:30
  Zdravím a potvrdzujem to, čo ste napísali. Pri písaní sa kvantum myšlienok, ktoré sa roja v hlave triedi, resp. písanie v nich robí poriadok. A zároveň myšlienky, ktoré zapisujem sú zdrojom nových myšlienok, ktoré sa písaním vynárajú… je to akoby nekonečný príbeh 🙂
  Pavel, ďakujem Vám za túto stránku.

  Odpovědět
 2. Dobrý den,
  zprvu jsem nevěřila že by mi v určitých chvílích, až tak pomohlo psaní, ale i tak jsem to zkusila a musím přiznat, že je to něco neuvěřitelného… Je to jako krásná cesta do mého nitra, a skrze psaní mohu pozorovat vše co se děje. Vnímám také daleko víc přítomný okamžik a je to úžasné.
  Děkuji K.K.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *