Recenze

Recenze

Dík za Mysterium zrození

Dobrý den Pavle, dík za Mysterium zrození. Tak dlouho na mě ten název vyskakoval, že mi bylo jasné, že pokud ji nebudu mít, stane se to mou noční můrou :). Na straně 20 nastoupil AHA efekt a dosud mě neopustil. A byť pro mě naučení se jakéhokoliv textu byl problém, ty tři řádky začínající slovy ,,Není mládí, není stáří….,, se mi usídlily v mysli a ne a ne mě opustit. Netušila jsem, že Otec i Syn mají smysl pro humor, ironii a nadsázku. Takže začínám pro okolí vypadat jako blázen, culím se bez vnější příčiny, občas vyprsknu smíchy…. No, myslím že i setkání s Vámi musí být zážitek 🙂 . V mé současné finanční situaci neuskutečnitelný, ale to přijde, pokud to přijít má. Děkuju. L.

Lenka

Poděkování

Poděkování za všechno vtělené do vaší knihy Mysterium zrození… … za nasvětlující paprsek na cestě domů….. ef

Eva Faiferová

Dobré ráno pane Pavle!

Vaši knihu jsem zakoupila 23.12.,včera dočetla. Děkuji Děkuji,slova Vámi psána,jsou pro mne darem. Jsem poutníkem! Transformaci vědomi jsem četla v létě. Jak krásné navázání !

Barbora

Průvodce

Vaše kniha byla pro mne průvodcem, občas se vracím k některým pasážím a prohlubuji. Mluví mi z duše ( nebo Ducha ?).

Irena

Doporučení

Odmalička sa mi pri pohľade na hviezdnatú oblohu vynárajú otázky ohľadom ľudskej existencie. Kniha Mystérium zrodenia odhaľuje obrovské tajomstvá týkajúce sa práve tohto. Je len na čitateľovi a úrovni jeho vedomia, do akej miery zostanú tajomstvá tajomstvami, prípadne sa premenia na odpovede. Je naozaj osožné si knihu čítať pomaly a viackrát. Veľmi ju odporúčam a už sa neviem dočkať ďalších od tohto autora.

Zuzana

Zdařilé dílo

Překvapivě zdařilé dílo českého autora, který čtenáře vede k hlubokému ponoru do sebe sama, aby ho v závěru zcela osvobodil od jakékoliv závislosti na čemkoliv a dopřál mu pocítit velikost své vlastní bytosti v kontextu ráje, do něhož jsme se zrodili a kde jsou myšlenka a slovo programovacím jazykem.

Kniha je útlá, nicméně neobyčejně obsažná, neboť autor otvírá prostor, kam málokdo v sobě nahlédl. Záměrně zpomaluje naše myšlení až na hranici bezčasí. Teprve tam lze postřehnout nepatné nuance našich vnitřních rezonancí, jež nás navazují na univerzální moudrost společného podvědomí, jež v běžném životě nejsme sto zaregistrovat. Učí nás vnímat kvality, jichž jsme nositeli a které jen neumíme využívat. Pavel Ziegler tak činí lehce, nenápadně a s plnou zodpovědností.

Kniha se velmi volně odvíjí od Bible, coby sbírky univerzální moudrostí, ale autor na ni nahlíží skrze prizma svých zkušeností …a tudíž by mohl vycházet z jakékoliv příběhu…Jde o zážitek, s jakým se člověk potkává zcela výjimečně.

Solong

Kouzlo knihy

Tato publikace patří mezi ty, které vezmu do rukou opakovaně. Text totiž nabízí pravděpodobně mnohem více informací, než jsem stihla po jednom přečtení pochytit. Také je potřeba určitého stupně otevřenosti a úrovně vědomí, aby mohl čtenář plně vidět a vstřebat vše, co autor nabízí. Velmi si cením stylu, jakým je kniha napsána. Poslední dobou jsme si možná z mnohých knih zvykli na přesné návody a odhalující vysvětlování rozličných mystérií. Tato kniha je občas nabízí také. Ale v některých částech nabídne mnohem víc – autor totiž ponechává určité části textu pouze lehce poodhalené, díky čemuž se čtenář skutečně stává hledajícím poutníkem informací a věcí, které mu možná doposud byly skryté. A právě v tomto procesu je velké kouzlo knihy. Samozřejmě neopomenutelné je množství informací, fakt, citací a osvětlení principů, textů a významů, které jsou věcným podkladem této neobvyklé publikace.

jasminovyhaj

Všem, kdo jsou ochotni žít bez dogmat

Není to tak dávno, co jsem procházela mezi regály jistého pražského knihkupectví a v jednom z nich zahlédla několik svých oblíbených titulů. Mezi nimi též knihu Mysterium zrození Pavla Zieglera nebo knihu jeho přítele Tomáše Keltnera Transformace vědomí, a u nich označení žánru „český new age“. Takové označení mě zarazilo a svým způsobem i pobavilo. Takové označení vypovídá o tom, že lidský mozek má neustálou potřebu všechno strkat do škatulek. Lidé si utvářejí dojem, že pokud něco zařadíme do nějaké kategorie, stává se to pro nás lépe uchopitelné, pochopitelné, hmatatelné. Naopak pokud se objeví něco neznámého, je třeba nějakou škatulku urychleně vymyslet, protože co pak? Pak by tu bylo něco mimo „náš žánr“ na který jsme zvyklí, něco co neumíme pojmenovat, něco co neumíme popsat, a s takovou situací se rozum a ego (se kterými je to podobné jako s ohněm – jsou dobří sluhové, ale špatní páni) jen těžko vypořádají.
A stejně tak jako jsou jedinečné, intenzivní a svým způsobem nezařaditelné Pavlovy knihy, které čtenáři po-mohou, podle jeho úrovně vědomí, odpovědět na mnohé otázky týkající se existence (smyslu života, Vesmíru a vůbec, odpověď zde není překvapivě “42” jako ve známém sci-fi románu 🙂 ), takové je i cvičení koncentrace (a nepotřebujete s sebou ani ručník ke stopování 🙂 ). Cvičení koncentrace proto vřele doporučuji každému, kdo je na cestě. Všem, kdo se skutečně rozhodli. Všem, kdo jsou ochotni žít bez dogmat a jsou schopni vidět za slova. Těm, kdo se zabývají sami sebou. Těm kdo Jsou.
Těším se na další setkání.
S úctou
Alena

Alena

Mysterium

Pavle moc děkuji za knihu Mysterium zrození. Čtu ji už poněkolikáté a stále v ní objevuji něco nového. Držím palce v další práci. Radek

Radek Orel

Děkuji

Musím říct, že jsem knihu nemohla půl roku přečíst, i když jsem se snažila. Najednou na dovolené u moře si mě kniha jakoby zavolala a já ji přečetla celou během pár dní. Něčemu nerozumím, přesto vnímám důležitost a pravdu, která se mi objevuje za textem. Je to až neskutečný zážitek. Děkuji za něj. Šárka

Šárka Richterová

Jedna z nejlepších duchovních knih

Jedna z nejlepších duchovních knih na českém trhu. Zažila jsem několik aha efektů a zvláštních pocitů. Děkuji za vše sdělené.

Anežka

Jak jednoduché

Jsem překvapená, jak jsou některé věci jednoduché. Děkuji za setkání i cvičení, které je pro mne přínosem. Ráda doporučuji

Marcela

otevřené oči

Od našeho prvního cvičení se snažím o koncentraci i se zapojením zraku 😁 Me osobně ex-mistři naučili, ze zrak odvádí příliš mnoho pozornosti. Proto, abychom se lépe soustředili, máme mít zavřené oči. Takže teď se, nově, učím vnimat prožitky a soustredit se na sebe s otevřeným očima. A jako jo 🙂 Je to výzva Pavle

Frank Red

výživné

tož, Pavle, díky, bylo to velmi výživné
Michal

Michal Škvařil

 

Přidejte recenzi:

Povinné údaje