Mysterium zrození

Mysterium zrození

Pavel Ziegler píše v knize Mysterium zrození:
“Kolik bájí, mýtů, představ a legend zná lidstvo o svém zrození. A jak velká touha je pochopit vlastní vznik. Snad každý dnes zná alespoň část vyprávění ze starého zákona v knize Genesis, podle kterého je člověk stvořen Bohem ze země. Často si tak doslovně představujeme, že ruce boží modelují z hlíny a vody postavu, do které je vdechnut život a tento příběh je běžně rozšiřován ústy lecjakého vypravěče. Málokdo si uvědomí, že když už je tedy v představách člověk stvořen z hlíny země, tak by mohl být na zemi ráj, jinak by vyprávění scházela logika. Proč by Bůh tvořil člověka na zemi a pak ho přenesl někam jinam do ráje? A když je ráj na zemi, tak kde je? Jak bude vypadat svět, když se dozví o stvoření člověka skrze vesmírný prach a ne ze země? A jde vůbec o člověka? Většinou se spokojíme s obyčejným výkladem o zhmotnění postavy, místo abychom pravdu hledali, konzumujeme lež. Proč?”

#Osobitý styl

Osobitý styl

Kniha Mysterium zrození autora Pavla Zieglera je psána osobitým autorovým stylem. Je jen málo knih, které oslovují čtenáře ve fyzické, duševní i duchovní rovině mimo rozumovou část vnímání a právě Mysterium zrození k těmto knihám jednoznačně patří. Odloží-li čtenář na chvíli své rozumové chápání, objeví rozměr vnímání přesahují fyzickou formu. Připravený čtenář má možnost skrze vnímání podpůrného autorova textu objevit tok informací v kterém se lidstvo odnepaměti pohybuje.

#Odhalení vjemů a vědomí

Odhalení

Jste-li duchovně zaměřeným člověkem, jistě jste během života zažil mnohá odhalení. Není důležitá jejich velikost, důležitý je prožitek. Pokud člověk prožil jakkoliv velké odhalení a je si prožitku vědom, už mu nemusí nikdo vysvětlovat, co je to spojení s Duchem Božím nebo jak je dnes všeobecně moderně používáno s bytím či vědomím. Vraťme se tedy společně na samý začátek zrodu a vnímejme příběh Adama a Evy v kontextu osobních zkušeností, odhalení nových vjemů a probuzeného vědomí.

#Symbolika

Symbolika

V Mysteriu zrození je osvětlována starobylá a přetrvávající symbolika i fakta o způsobech komunikace zasvěcených. Autor se nesnaží popisovat vědecké pojednání či stanovené zákonitosti lidského světa ani nečiní žádné filozofické prohlášení. Snaží se ukazovat na celý svět, a to i na část, která není na první pohled patrna a nelze ji zachytit pěti běžnými lidskými smysly. Čtenář, který se oprostí od dogmat, má možnost při čtení této knihy prožít Mysterium zrození, nahlédnou do sebe a uvědomit si vodítka k pravdě.

#Mysterium

Mysterium

Že je Mysterium tajemný kultovní obřad pro zasvěcené? Objevení, tedy odkrytí – uvědomění si – osvětlení Mysteria je zázrak. Zázrak proto, že mysterium málokdy leží před zrakem, většinou je ukryto za zrakem, tedy za vnějším smyslem. Obsah knihy Mysterium zrození působí na čtenáře tak, aby v sobě objevil schopnost zázraku. Objevil umění dívat se skrze sebe, dívat se nově na všechna dřívější mystéria. Ano, mysterium je kultovní obřad zasvěcených. A kniha Mysterium zrození vám může ukázat, že zasvěceným jste i vy.

Ohlasy čtenářů:


Zuzana

Odmalička sa mi pri pohľade na hviezdnatú oblohu vynárajú otázky ohľadom ľudskej existencie. Kniha Mystérium zrodenia odhaľuje obrovské tajomstvá týkajúce sa práve tohto. Je len na čitateľovi a úrovni jeho vedomia, do akej miery zostanú tajomstvá tajomstvami, prípadne sa premenia na odpovede. Je naozaj osožné si knihu čítať pomaly a viackrát. Veľmi ju odporúčam a už sa neviem dočkať ďalších od tohto autora.


Lenka

Dobrý den Pavle, dík za Mysterium zrození. Tak dlouho na mě ten název vyskakoval, že mi bylo jasné, že pokud ji nebudu mít, stane se to mou noční můrou :). Na straně 20 nastoupil AHA efekt a dosud mě neopustil. A byť pro mě naučení se jakéhokoliv textu byl problém, ty tři řádky začínající slovy ,,Není mládí, není stáří….,, se mi usídlily v mysli a ne a ne mě opustit. Netušila jsem, že Otec i Syn mají smysl pro humor, ironii a nadsázku. Takže začínám pro okolí vypadat jako blázen, culím se bez vnější příčiny, občas vyprsknu smíchy…. No, myslím že i setkání s Vámi musí být zážitek 🙂 . V mé současné finanční situaci neuskutečnitelný, ale to přijde, pokud to přijít má. Děkuju. L.


Nati

Pán Ziegler,ta kniha je jedinečná,..prečítala som ju a bude patriť medzi skvosty v mojej zbierke ,takže ďakujem za také niečo nové ,originálne a pútavé a prajem si ,aby takých kníh bolo ešte viac,,pretože tu Vašu si určite prečítam znovu.Takže-veľká vďaka Vám.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *