Knihy

MYSTERIUM ZROZENÍ

Kolik bájí, mýtů, představ a legend zná lidstvo o svém zrození. A jak velká touha je pochopit vlastní vznik.
Snad každý dnes zná alespoň část vyprávění ze starého zákona v knize Genesis, podle kterého je člověk stvořen Bohem ze země. Často si tak doslovně představujeme, že ruce boží modelují z hlíny a vody postavu, do které je vdechnut život a tento příběh je běžně rozšiřován ústy lecjakého vypravěče.
Málokdo si uvědomí, že když už je tedy v představách člověk stvořen z hlíny země, tak by mohl být na zemi ráj, jinak by vyprávění scházela logika. Proč by Bůh tvořil člověka na zemi a pak ho přenesl někam jinam do ráje? A když je ráj na zemi, tak kde je?
Jak bude vypadat svět, když se dozví o stvoření člověka skrze vesmírný prach a ne ze země? A jde vůbec o člověka?
Většinou se spokojíme s obyčejným výkladem o zhmotnění postavy, místo abychom pravdu hledali, konzumujeme lež. Proč?

PAVEL ZIEGLER – VYPRAVĚČ

Jeden moudrý člověk, před dvěma tisíci lety vyprávěl těm kdo slyší příběh, který souvisí s tvoji otázkou. „Proč si děláte starosti s oblečením? Pomyslete na polní lilie, jak rostou. Nepracují ani nepředou, ale říkám vám, že ani Šalomoun ve vší své slávě nebyl oblečen jako jedna z nich.“
Rád bych připomenul, že jsme se všichni zrodili do hmoty – hrubohmotné i jemnohmotné, a používáme ji každý den. Hrubohmotné je naše tělo, zeď, stůl, oblečení atd., jemnohmotné kupříkladu myšlenky, pocity, sny či vyřčená slova. Ne každý si uvědomuje, že s každým vyřčeným slovem zároveň manipuluje nejen s jemnohmotným světem.
Vše je lidem dáno, aby si uvědomili, jací ve skutečnosti jsou, a že hrubohmotná i jemnohmotná část je nedílnou součástí celku. Abychom k tomuto poznání dospěli v praxi, měli bychom se učit všímat si, kdy jsme nespokojeni.
Nepotřebujeme uzavírat se do klášterů, to by bylo příliš jednoduché. Cesta právě vede od nejjednoduššího ke složitému. To je ona Cesta Poutníkova.

MYSTERIUM ŽIVOTA – KLÍČ K VĚDOMÍ

Lidé si odnepaměti vyprávějí příběhy, které se přenášejí do různých krajů a jejich jazyků stejně jako plují staletími a tisíciletími. Z jednoduchých vyprávění o reálných lidských dějích či o situacích v různých okamžicích i místech světa, staly se legendy, báje i pověsti, v kterých se uchytilo zrníčko moudrosti. Toto zrníčko moudrosti je ukryté v každém vyprávění a je na jednotlivých posluchačích, zda mají připravenou půdu, aby mohlo semínko moudrosti nejdříve vyklíčit a následně vyrůst v dokonalou, čistou, neposkvrněnou Moudrost. Byť jsou příběhy a vyprávění přenášeny lidskými ústy, často hovoří jazykem Ducha, neb jen tak se ve světle božím rozezní tóny slyšitelné uchem duševním. Pozornému tak neunikne vánek zpívající písně v lese,  a jak je psáno v Mysteriu zrození, nic nerodí se bez Ducha, tak i písně, balady, pohádky, příběhy, legendy i náboženské texty zrozeny jsou s Duchem.
Názory čtenářů:
Zuzana Odmalička sa mi pri pohľade na hviezdnatú oblohu vynárajú otázky ohľadom ľudskej existencie. Kniha Mystérium zrodenia odhaľuje obrovské tajomstvá týkajúce sa práve tohto. Je len na čitateľovi a úrovni jeho vedomia, do akej miery zostanú tajomstvá tajomstvami, prípadne sa premenia na odpovede. Je naozaj osožné si knihu čítať pomaly a viackrát. Veľmi ju odporúčam a už sa neviem dočkať ďalších od tohto autora.

Lenka Dobrý den Pavle, dík za Mysterium zrození. Tak dlouho na mě ten název vyskakoval, že mi bylo jasné, že pokud ji nebudu mít, stane se to mou noční můrou :). Na straně 20 nastoupil AHA efekt a dosud mě neopustil. A byť pro mě naučení se jakéhokoliv textu byl problém, ty tři řádky začínající slovy ,,Není mládí, není stáří….,, se mi usídlily v mysli a ne a ne mě opustit. Netušila jsem, že Otec i Syn mají smysl pro humor, ironii a nadsázku. Takže začínám pro okolí vypadat jako blázen, culím se bez vnější příčiny, občas vyprsknu smíchy…. No, myslím že i setkání s Vámi musí být zážitek 🙂 . V mé současné finanční situaci neuskutečnitelný, ale to přijde, pokud to přijít má. Děkuju. L.

Nati Pán Ziegler,ta kniha je jedinečná,..prečítala som ju a bude patriť medzi skvosty v mojej zbierke ,takže ďakujem za také niečo nové ,originálne a pútavé a prajem si ,aby takých kníh bolo ešte viac,,pretože tu Vašu si určite prečítam znovu.Takže-veľká vďaka Vám.