Chtěla bych zpátky sebevědomí

Chtěla bych zpátky sebevědomí

Dobrý den,chtěla bych získat zpátky sebevědomí, které jsem jistou událostí ztratila. Děkuji Megi

Drahá Megi, ztráta sebevědomí je jednou z nejhorších situací, kterou si člověk může připustit. Nepíšete, co se stalo, ale píšete, že se ve vašem životě odehrála nějaká životní situace a její vyhodnocení vedlo k osobní nedůvěře, nebo jak vy říkáte ztrátě sebevědomí.
Na lidském životě je mnoho krásného. Obdivuji zejména jednoduchost. Tak je to i se sebe-vědomím. V pravdě jste totiž sebevědomí neztratila. Ono sebevědomí nelze ztratit, lze ho jen přikrýt, zahalit či schovat. Toho využívá ego či rozum ke svým hrám o oběti. Důkaz je jednoduchý. Sebevědomí totiž vůbec není otázkou nějaké průbojnosti, bojovnosti či dokonce pýchy. Sebevědomí je o vědomí sama sebe, a tak je třeba postupovat pomalu a v případě zmatků a konfliktu s rozumem či egem, přinášet jasné důkazy.

Trojjedinost člověkaTrojjedinost člověka

Člověk je v principu trojjediná bytost. Jednoduše řečeno je složená ze tří těl. No v pravdě ze čtyř, ale tím vás nyní nebudu mást a zůstanu u tří. Osobně mám tato těla pojmenovaná jako fyzické tělo, vnitřní tělo a tělo astrální, ale v principu je jedno, jak je pojmenujeme. Důležité je uvědomění si postupu v různých životních situacích, kdy si myslíme, že ztrácíme sebevědomí. V takové okamžiku zkušený poutník udělá právě tři kroky:

  • Uvědomte si své fyzické tělo
  • Uvědomte si tělo vnitřní
  • Uvědomte si tělo astrální. Uvědomění si těla astrálního je většinou jen z důslednosti. Rozumu bohatě stačí uvědomění si fyzického a vnitřního těla.

Všech pět pohromadě

Jak jsem uvedl sebevědomí je vědění o sobě. Vědět (uvědomit si) o svém fyzickém těle je velmi jednoduché. Je třeba mít všech pět pohromadě, jak říkávali naši prarodiče, tj. zapojit všech pět smyslů. Jednoduše hmatem, zrakem, sluchem, čichem a dokonce i chutí ukážeme rozumu, že víme o svém fyzickém těle. Tento velice jednoduchý postup je mnohým skryt a právě tady začíná cesta poutníkova.
Pět základních smyslů je nástroj, který mají lidé u sebe. Nemusí chodit do půjčovny nástrojů nebo do obchodu a pořizovat si speciální nástroje. Stačí pořádně využít to, co máte. To, co vám nikdo nemůže dát ani vzít.
Nevěříte? Nemusíte, vyzkoušejte si vašich pět smyslů a uvidíte.

Vnímejte vaše fyzické tělo pěti smysly.

Ano, i sluchem, i čichem a dokonce i chutí. Víte jak chutná vaše tělo?
Už pouhá koncentrace na vaše fyzické tělo pěti základními smysly přinese poznání o sobě samém a je základním kamenem pro sebe-vědomí.
Dál potom poutník pokračuje koncentrací na vnitřní tělo za použití vnitřních smyslů, kterých je také pět. Naprosto totožně jako u fyzického těla, pokračuje poutník i u těla vnitřního a nakonec i u těla astrálního, kde využije dalších pět nástrojů.

Sebevědomí jste neztratila

Vaše sebevědomí jste neztratila, to je jen fata morgána vašeho rozumu. Je to jen vzdušný zámek tančící mýtické Morgany Le Fay, ale ne pravda.
Chcete-li, můžete vyzkoušet alespoň měsíc cvičit vnímání vašeho fyzického těla za použití pěti smyslů. V každé situaci, kdy si nebudete sebou jistá, udělejte si okamžitě chvilku pro vnímání svého fyzického těla. Není třeba činit něco okázale, ale kdykoliv při nejistotě se třeba pohlaďte a vnímejte své tělo. Tak můžete postupně vystavět vědomé body v různých životních situacích.

Žijte vědomě.

Jedna reakce

  1. Dobrý deň. Reagujem na článok a chcem sa spýtať,aké sú to vnútorné zmysli? Ďakujem

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *